Idź do treści
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

Konkurs historyczny „Losy nasze..." 22. edycja

Zakończony nabór - trwa ocena udostępnionych prac.

Miło nam poinformować, że na konkurs wpłynęły dwadzieścia trzy materiały od uczestników z Polski i obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej.

Otrzymaliśmy między innymi bezcenne materiały od Sybiraków i ich rodzin - korespondencję z zesłania,  pamiątki, fotografie i wspomnienia z lat 40. i 50. XX w.; powojenną dokumentację związaną z nabyciem  gospodarstwa rolnego we wsi Wiązki II (obecnie Więcki) na „Ziemiach Odzyskanych”, bogaty zbiór fotografii węgorzewskich milicjantów i rybaków z lat 50. i 60. XX w.  oraz  obszerne opracowanie wspomnień rodzinnych pt. „Wywózka na Syberię 1941 r. Akcja „Wisła” 1947 r.”

Doroczną tradycją Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie  jest  Spotkanie uczestników konkursu historycznego „Losy nasze” i Darczyńców Muzeum. Przykro nam, że tradycyjne spotkanie planowane na 23 października 2020 r. musimy odwołać  ze względu na sytuację związaną z koronawirusem.

23 października 2020  r. ogłosimy wyniki konkursu na stronie muzeum i na profilu Facebooka.com, a nagrody i podziękowania  dostarczymy osobiście albo prześlemy pocztą.

JK/MKL