Wrzesień pamięci

W Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej od 2 września rozpoczyna się akcja „Wrzesień pamięci”.

Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na spotkanie z Krystyną Jarosz i wykład z prezentacją multimedialną pt. „Herosi września. Wizna 40 :1” połączony ze zwiedzaniem wystawy fotograficznej „Wrzesień ‘39” z IPN - Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu Delegatury w Olsztynie.

Zobaczyć będzie można nie znane i do tej pory nie publikowane zdjęcia zrobione przez żołnierzy niemieckich; wybrane przez historyk Renatę Gieszczyńską. Fotografie obrazują miejsca po działaniach wojennych w Polsce we wrześniu 1939 r. - Hel, Westerplatte, Kępę Oksywską, Gdynię, Sochaczew, Warszawę do momentu kapitulacji 28 września.

Prosimy o rezerwację w godzinach 8.00-14.00. pod adresem mkl.historia@wp.pl, lub pod numerem 87 427 3242 wew. 38; 509 712 249 (Krystyna Jarosz).

Koszt lekcji muzealnej 4 zł / os.