Nowe nabytki

Z dumą informujemy, iż kolekcja Działu Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie wzbogaciła się na przełomie roku o cenny nabytek, pozyskany ze zbiorów prywatnych. Chodzi o grupę 11 rzeźb pochodzących spod dłuta Stanisława Cierniaka, artysty nieprofesjonalnego z Kolonii Rybackiej (szerzej o postaci rzeźbiarza pisaliśmy tutaj https://www.facebook.com/profile/100057334426389/search/?q=Cierniak ). Wśród obiektów znalazły się - charakterystyczne dla twórczości Stanisława Cierniaka – postaci ludzkie o niezwykle wyrazistych oczach i silnie zbudowanych korpusach, jak również wyjątkowe dzieło w formie drzewa. Rzeźby stanowią cenne uzupełnienie posiadanej już przez nas kolekcji, i dają nam dodatkowe informacje o osobie twórcy, jego zainteresowaniach oraz warsztacie.
Cieszymy się, iż zbiór nie uległ rozproszeniu, i został nam zaoferowany w całości, za co serdecznie dziękujemy. Jako taki trafi w najbliższym czasie do muzealnego inwentarza.

RBL/MKL
Fot. Cezary Bodnar