50/50. Twórczość Agaty Wiszniewskiej-Kubiszyn - retrospektywa

Agata Wiszniewska-Kubiszyn urodzona w 1970 roku w Ełku. Absolwentka Studium Nauczycielskiego w Olsztynie na kierunku wychowanie plastyczne oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku pedagogika.

Autorka od najmłodszych lat przejawiała zainteresowania rysunkiem i malarstwem. Pierwsze prace olejne powstawały już w okresie szkoły podstawowej. Zanim podjęła naukę związaną z twórczością artystyczną, wzorowała się na malarstwie „dawnych mistrzów”. Okres ten miał ogromny wpływ na jej początkową twórczość, co przejawiało się także w dalszych pracach.

Agata Wiszniewska-Kubiszyn swoje obrazy wykonuje głównie w technice olejnej, ale często sięga po pastel, tusz, grafit i akwarelę. Tematem przewodnim jej prac jest natura. Początkowo była ona odwzorowywana dość realistycznie. W późniejszych latach autorka zaczęła się skupiać na oddaniu nastroju, wrażeń oraz magii naturalnego otoczenia. Jej prace nie są typowymi mazurskimi pejzażami, ale detalicznymi ujęciami przyrody. Autorka zwraca uwagę na wybrane elementy całości.