Tradycyjnie, w pierwszą sobotę i niedzielę sierpnia, na węgorzewskim Placu Wolności odbędzie się Międzynarodowy Jarmark Folkloru. Już po raz 41-ty wydarzenie to zgromadzi wielbicieli autentycznej kultury ludowej z Polski i zagranicy - twórców, rzemieślników i rękodzielników, śpiewaków i muzykantów.

Jak w roku ubiegłym, swój kunszt śpiewaczy, taneczny, muzyczny zaprezentują wykonawcy z Polski oraz państw ościennych. Wyróżniający się wykonawcy z województwa warmińsko-mazurskiego uzyskają promocję na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w roku 2019.

Podczas Jarmarku odbędą się również:

• pokazy rzemiosł tradycyjnych
  • warsztaty rękodzielnicze
  • zajęcia plastyczne na stoiskach edukacyjnych

Uczestnicy z Białorusi, Litwy, Polski, Rosji i Ukrainy.

Gorąco zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu oraz do uważnego zapoznania się z regulaminami sobotniego Przeglądu oraz niedzielnych koncertów.
Uwaga! Prosimy zwrócić uwagę na zmiany, jakie zaszły w regulaminach!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dokumenty do pobrania dla uczestników Przeglądu i Koncertu 41. Międzynarodowego Jarmarku Folkloru:

Zaproszenie na konsultacje merytoryczne dla zespołów i solistów

Dokumenty do pobrania dla uczestników Kiermaszu 41. Międzynarodowego Jarmarku Folkloru

Międzynarodowy Jarmark Folkloru posiada certyfikat Warmia Mazury Produkt

Organizator:

Sponsorzy:

Urząd Miejski w Węgorzewie.
Węgorzewskie Centrum Kultury
PPHU "INEX" s.j.

Patronat medialny:

Protokoły 41. Międzynarodowego Jarmarku Folkloru w Węgorzewie 4-5.08.2018:

Międzynarodowy Jarmark Folkloru, 2016 r.

Zgoda na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie jako organizator imprezy „41. Międzynarodowego Jarmarku Folkloru” informuje, iż wzięcie udziału w wydarzeniu w jakiejkolwiek formie (m. in. uczestnictwo w wystawie) i w jakimkolwiek miejscu (każde miejsce, w którym odbywa się jakakolwiek impreza związana z Muzeum Kultury Ludowej lub jej towarzysząca) oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionej na wstępie imprezy, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Otwiera wewnętrzny odsyłacz w aktualnym oknieInformacja o zasadach przetwarzania danych osobowych