Idź do treści
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

Niepodległa w Węgorzewie

Węgorzewskie Centrum Kultury przystąpiło do realizacji projektu "Niepodległa w Węgorzewie", który dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2020 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".
Projekt skierowany jest do mieszkańców Węgorzewa, a w szczególności do dzieci i młodzieży. W programie znajdują się m.in. warsztaty wokalne, lekcje żywej historii, quest historyczny. Zaplanowane w projekcie wydarzenia realizowane będą z partnerami: Muzeum Kultury Ludowej, Miejsko - Gminną Biblioteką Publiczną oraz Szkołą Podstawową nr 1 i Szkołą Podstawową nr 2. Zwieńczeniem projektu "Niepodległa w Węgorzewie" będzie listopadowy koncert, podczas którego zaprezentują się uczestnicy festiwalu językowego i piosenki patriotycznej. Koncert będzie formą świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapoczątkowuje pobieranie pliku

Z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej  serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do wspólnego śpiewania najpiękniejszych pieśni patriotycznych, które odbędzie się  15 sierpnia 2020 r na placu przy Klubie 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie.
W programie artystycznym zaprezentują się zespoły: Impuls, Sonos Corde, Moderato oraz soliści Studia Wokalnego WCK. Zaśpiewamy razem takie
utwory, jak: " My pierwsza brygada", "Hej, hej ułani" , "Wojenko, wojenko", "O mój rozmarynie" czy "Rozkwitały pąki białych róż".
Dodatkowo wystąpią zespoły San Quentin i Planeta Małp. Śpiewaniu towarzyszyć będą pokazy sprzętu artyleryjskiego i strzeleckiego, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, ani gorącej wojskowej grochówki.
Podczas imprezy będzie możliwość zwiedzenia nowo otwartej Sali Tradycji 11 MPA oraz wystawy "Do Broni.Rok 1920 na plakatach,  afiszach i drukach
ulotnych ze zbiorów specjalnych Centralnej biblioteki Wojskowej".
Organizatorami wydarzenia są: 11 Mazurski Pułk Artylerii i Węgorzewskie Centrum Kultury.

 Zapoczątkowuje pobieranie pliku