Stosunki polsko-ukraińskie w latach 1939-1957. Operacja wojskowa 'Wisła'

na spotkanie z cyklu

z dr Mariuszem Zajączkowskim
z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
pt. Stosunki polsko-ukraińskie w latach 1939-1957.
Operacja wojskowa 'Wisła'

wykład z prezentacją wydawnictw autorskich

czwartek 27.04.2017 r. godz. 16.30

Mariusz Zajączkowski historyk, politolog, pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN oraz w Oddziałowym Biurze Edukacji Publicznej IPN. Członek powstałego w 2015 r. Polsko-Ukraińskiego Forum Historyków. Specjalizuje się w dziejach stosunków polsko-ukraińskich i działalności ukraińskiego podziemia na byłych i obecnych ziemiach Polski w okresie II wojny światowej i we wczesnych latach powojennych. Autor monografii Ukraińskie podziemie na Lubelszczyźnie w okresie okupacji niemieckiej 1939–1944 (2015) nominowanej do nagrody im. Oskara Haleckiego w kategorii najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku w ramach VIII edycji konkursu Książka Historyczna Roku.
Spotkanie w cyklu "Studium wiedzy o  regionie" prowadzi kustosz Krystyna Jarosz w budynku głównym Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.
Podczas spotkania będzie możliwe nabycie publikacji.