XV Dni Kultury Polskiej w Obwodzie Kaliningradzkim

Czerniachowsk, Obwód Kaliningradzki, Rosja
03.06.2016

XV Dni Kultury Polskiej w Obwodzie Kaliningradzkim.

W programie: msza święta, występy zespołów polonijnych, koncert zespołu z Polski.

W dniach 3-5 czerwca w  Czerniachowsku odbędą się XV edycja Dni Polskiej Kultury - jednej z najważniejszych imprez polonijnych kaliningradzkiego regionu.

Akcja kulturalna jest organizowana i przeprowadzana corocznie z inicjatywy Ireny Korol, prezesa stowarzyszenia  „Dom Polski” im. Fryderyka Chopina w Czerniachowsku  przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie, Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, współorganizatorów: Wojewody Pomorskiego,  Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Dni Kultury Polskiej w obwodzie kaliningradzkim mają na celu podkreślenie więzi miejscowej Polonii z rodzimą tradycją, kulturą i rodakami w kraju.

XV Dni Kultury Polskiej w Obwodzie Kaliningradzkim