19.01.2017

, czwartek godz. 16.30
w ramach cyklu

na spotkanie z Krystyną Jarosz
pt. ,,Miejsca zbrodni na obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego w Prusach Wschodnich - upamiętnienie"

20 stycznia 2017 roku mija 75. rocznica konferencji w Wannsee. Narada ta przypieczętowała los milionów ludzi. Wzięło w niej udział 15 wysokich rangą przedstawicieli ministerstw i urzędów Trzeciej Rzeszy oraz SS. Tematem spotkania pod przewodnictwem szefa policji bezpieczeństwa i SD Reinharda Heydricha była zagłada 11 milionów europejskich Żydów. Wystarczyło 90 minut, by uczestnicy konferencji porozumieli się co do istoty sprawy do tzw. "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej". Protokół z narady, który sporządził główny koordynator i wykonawca planu Adolf Eichmann, jest kluczowym dokumentem Holokaustu.

Zapraszam na wykład z prezentacją multimedialną.

Krystyna Jarosz