Zajęcia rękodzielnicze na rok szkolny 2016/2017

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie zaprasza dzieci od lat 8 na
ZAJĘCIA RĘKODZIELNICZE
w naszych pracowniach, 2 razy w miesiącu.

Zajęcia są odpłatne – 20 zł miesięcznie od osoby.
Zapisy pod telefonem 874273242 lub osobiście w Muzeum Kultury Ludowej.
Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne dnia 3 października 2016 r. na godz. 16.00 do Muzeum Kultury Ludowej ul. Portowa 1.

Zajęcia z zakresu:
ceramiki, tkactwa, wyrobu kwiatów z bibuły, ozdób z filcu, malowania na deseczkach drewnianych, malowania torby bawełnianej, zdobienia ptaszków drewnianych i innych drewnianych ozdób, wykonania „lalki motanki”, lalki na drewnianej łyżce, wykonywania ozdób ze słomy i papieru, wypieku pierniczków, wykonywania kartek świątecznych, malowania bombek szklanych, ozdabiania pisanek wielkanocnych, zdobienia notesów, tworzenia oryginalnych zakładek do książki, malowania kafli i malowania na szkle, wykonywania ozdób z płatków osikowych i różnorodnych zabawek z włóczki i inne.