"Ulice niepodległości" - Europejskie Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa, niedziela, 16 września 2018 roku, godz. 10.00-11.00

"Ulice niepodległości" to tytuł ilustrowanego wykładu dra Jerzego Łapo. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie w ramach obchodów tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa.
Podczas spotkania zostaną przedstawione dzieje i charakterystyki ulic, placów i innych miejsc w Węgorzewie noszących nazwy związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz dziejami ostatniego stulecia. "Zagościmy" między innymi na ulicach 11 Listopada, Andrzeja Struga, Wincentego Witosa, Zesłańców Sybiru, Ofiar Katynia, Przesiedleńczej, Pionierów, placach Wolności i Niepodległości. Dowiemy się czy nosiły one wcześniej inne nazwy, a jeśli tak, to jakie? Zapraszamy, wstęp wolny.